Novinky

MÁTE ZÁJEM O MONTESSORI ŠKOLU NEBO ŠKOLKU?

25.1.2023

Vážení rodiče,
Rožnov pod Radhoštěm - město nachystalo na svých stránkách dotazník, kde zjišťuje potřeby rodičů v oblasti vzdělávání v městě Rožnov pod Radhoštěm. Zkoumá potřeby rodičů, kteří mají nebo někdy v minulosti zvažovali či uvažují o umístění svého dítěte do některého ze zařízení, které není zřizované městem Rožnov pod Radhoštěm. Dotazník je určen také rodičům, kteří volí domácí vzdělávání. Pokud jste se pokoušeli zapsat Vaše dítě do KLUBKA a již nebyla volná kapacita, vyplňte dotazník, prosím, také. I Váš názor bude pro zástupce města důležitý.
Termín, do kdy je dotazník možné vyplnit je 5. 2. 2023
Odkaz na web města naleznete zde.

Je „montessori“ dobré pro život a jaký je pak přechod na střední školu? Zkušenost samotných žáků

25.1.2023

Je alternativní škola dobrá pro další studium a pro život, nebo ne? Zeptali jsme se několika studentů středních škol, kteří vychodili Montessori sekci ZŠ Na Beránku v Praze a ve své škole pořádají besedy o tom, jak se připravovali na přijímací zkoušky, jakou školu si vybrali a jak se jim tam daří. Nás to taky zajímalo.
Více na tomto odkazu.

FILM O MARII MONTESSORI

17.11.2022

Přidávám odkaz na pěkný životopisný film o Marii Montessori. Za dveřmi jsou dlouhé zimní večery, lákají se schovat pod peřinu a tohle může být pěkná inspirace na hezký večer.
https://www.tarak.cz/maria-montessoriova/

DISKUZE O DÍVCE SE ZANEDBANÝM ŠKOLNÍM VZDĚLÁNÍM

13.11.2022

Tady je rozhovor k seriálu Ochránce, kterého se účastnila Jana Hrázská, která pracuje v Montessori ZŠ Na rovině v Chrudimi. Jsou zde také zajímavé postřehy.
Sledujete diskuzi k sedmému dílu seriálu Ochránce s názvem Vrabčák. Díl je o dívce zanedbané z pohledu školního vzdělávání.
Téma: Škola jako jediný zdroj a moudrosti?
Diskutujícími jsou:
Jana Hrázská, ředitelka MŠ a ZŠ Na Rovině v Chrudimi
Daniel Pražák, bývalý domškolák a nyní učitel ZŠ Strossmayerovo náměstí, Praha
Moderuje: Bohuslav Hora, ZŠ a MŠ Chraštice a člen vedení Učitelské platformy
https://www.facebook.com/maminkamdetemzenam/posts/1809788972543764